To musiało w końcu nastąpić – pierwszy wpis na moim blogu, który jest filmem (a dokładniej screencastem, czyli nagraniem tego co dzieje się na ekranie komputera). W zeszłym tygodniu ogłosiłem na fanpage, że możecie wysyłać mi swoje zdjęcia, a ja wybrane wyretuszuję i nagram z tego film w formie speed retouchingu – to takie wideo pokazujące obróbkę w mocno przyspieszonym tempie. Tak też zrobiłem, ale dodałem do niego też 10-minutowy komentarz, który wydaje mi się dobrym materiałem na blog. Starałem się przekazać jak najwięcej informacji, w jak najkrótszym czasie. Poruszam tam różne kwestie związane z retuszem i tym co się z nim wiąże. 

Filmów będzie więcej, propozycje zdjęć do retuszu cały czas napływają (możecie je wysyłać na speedretouching (at) tomaszpluszczyk.pl). Jakość tego wideo trochę ucierpiała (rozmycie), bo nagrywałem go w wyższej rozdzielczości, a później zmniejszyłem do 1920 x 1200. Następnym razem postaram się żeby było lepiej.

Tutaj możecie subskrybować mój kanał, żeby niczego nie przegapić (kolejne filmy raczej nie będą miały osobnych wpisów na blogu): YouTube (https://youtube.com/user/TomaszPluszczyk).

Speed retouching #1

Linki powiązane z filmem:
Photoshop CC – ok. 50 zł miesięcznie
Tablety piórkowe – jaki tablet wybrać i jak skonfigurować
– Google Nik Collection (Viveza itd)

Retusz zdjęć

Autorem zdjęcia jest Piotr Zawistowski

Speed retouching #2

Dodano 13 lipca.


 

Recommended Posts

KURS PRO RETUSZU

  • Dostęp do ponad 20 lekcji, które omawiają retusz od A-Z
  • Dwie wersje kursu — na polskim i na angielskim Photoshopie
  • Filmy z zaznaczonymi rozdziałami i ze spisem treści, by błyskawicznie znaleźć to, do czego chcesz wrócić
  • Pliki pomocnicze: notatki, RAWy do ćwiczeń itd.

 

Wersja Premium tańsza o 44%!

PROMOCJA

Promocja trwa od 8 do 22 września. Do końca zostało:

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds