Poza tym że stworzyłem kurs profesjonalnego retuszu zdjęć, zajmuję się też retuszowaniem na zlecenie. Nie ważne czy jesteś zawodowym fotografem, czy po prostu zrobiłeś zdjęcie, które chciałbyś profesjonalnie obrobić – możesz to zlecić. Podczas retuszu używam tylko metod, które nie niszczą jakości zdjęcia i faktury skóry. Zajmuję się podstawową obróbką jak i high end retouchingiem, czyli bardzo wymagającym retuszem zdjęć, które będą oglądane także na wydrukach i w dużych rozdzielczościach (zazwyczaj dotyczy to beauty, fashion itp.).

Ceny

  • Portret – 190 zł (nie mylić z beauty, różnice opisałem tutaj)
  • Beauty  – 490 zł
  • Beauty (retusz do ogromnych wydruków) – 750 zł
  • Fashion i Akt (podstawowy retusz) – 250 zł
  • Fashion i Akt (high end) – 490 zł
  • Lookbooki/e-Commerce (zdjęcia do sklepów internetowych) –  ze względu na specyfikę takich fotografii należy mi wysłać kilka nieobrobionych zdjęć (a najlepiej także kilka obrobionych, żeby było wiadomo o uzyskanie jakiego poziomu chodzi), wtedy będę w stanie podać konkretną kwotę w przeliczeniu na zdjęcie. Są to kwoty bardzo niskie w porównaniu do powyższych – kilka lub kilkanaście złotych za zdjęcie.

High end czyli dokładna obróbka, w której liczą się detale. Fotografie reklamowe obrabia się tylko w ten sposób. Jeśli zdjęcie będzie oglądane w bardzo dużym rozmiarze, z bliska, np. na plakatach, to może wtedy wymagać dodatkowej obróbki detali, które normalnie są niewidoczne. Wtedy ceny mogą być wyższe, jednak zazwyczaj retusz uwzględniony w powyższych stawkach jest wystarczający.

Rozpoczynając obróbkę zajmuję się tym, co najbardziej rzuca się w oczy, przechodząc po kolei do coraz to mniej istotnych elementów (które są ważne podczas druku lub oglądania zdjęć w dużych rozdzielczościach).

Retuszuję anonimowo – nie musisz mnie podpisywać wymieniając ekipę, która pracowała przy zdjęciu. Nikt też nie zobaczy Twoich zdjęć przed retuszem.

Możesz się ze mną skontaktować mailowo: mail@tomaszpluszczyk.pl


Wszystkie zlecenia zlecenia są realizowane przez Tomasz Pluszczyk Limited. W przypadku nowych klientów wymagana jest płatność z góry (kartą lub Paypalem, wówczas transakcja jest zaksięgowana w ciągu kilku sekund).


Retusz zdjęć - before after

Retusz zdjęć before - after

obróbka zdjęć - before after

Obróbka zdjęć - retusz fotografii

Retusz zdjęć - before after