Kiedyś, będąc gościem w podcaście o fotografii, powiedziałem, że o robieniu zdjęć nie dałbym rady prowadzić podcastu, za to technologii mogę bez problemu nagrać 1000 odcinków. No więc jestem w trakcie :). Tematy fotograficzne pewnie też czasem wpadną, szczególnie biorąc pod uwagę, że w ostatnich odcinkach już kilka razy razy były wspominane aparaty, obiektywy, statywy, a nawet torba fotograficzna Peak Design, którą ostatnio Amazon próbował nieudolnie skopiować. Jednak technologia to temat przewodni – zarówno ta Applowa, jak i PC-towa, mobilna, VR itd. A także wszystko co się z nią wiąże – oprogramowanie, gry itd. Tutaj można subskrybować:

Nie przepadam za podcastami jednoosobowymi i sam też nigdy nie chciałbym takiego nagrywać – niezależnie od tematu. Zacząłem więc dopiero, gdy była możliwość podcastowania z Wojtkiem Pietrusiewiczem (iMagazine). Podcast Nadgryzieni istnieje z przerwami już od ponad 11 lat, ale ze mną dopiero od Reaktywacji, która nastąpiła w odcinku 300 (tzn. wpadłem na chwilę rok wcześniej, ale dopiero teraz jestem na stałe).

Reaktywacja to też nowa formuła – nagrywamy w każdy piątek o 9:00 i transmitujemy to na żywo via YouTube, na kanale iMagazine. Później tego samego dnia nagranie trafia do wszystkich aplikacji podcastowych. Dodam też, że każdy odcinek podcastu ma dokładnie oznaczone rozdziały, więc jednym klikiem można do nich przeskoczyć.

Plan jest taki, że kolejnych przerw w nagrywaniu ma już w ogóle nie być. Zresztą poczyniliśmy trochę inwestycji, żeby maksymalnie uprościć publikowanie odcinków (epizod 302 jest o sprzęcie, jakiego używamy). Fakt, że nagranie jest gotowe bez dalszej obróbki, z pewnością ogromnie ułatwia i oszczędza czas. Co prawda w pierwszych odcinkach mieliśmy problemy techniczne, przez które nie dało się prowadzić swobodnej dyskusji, i przez które wersja video miała dużo gorszy dźwięk niż podcast, ale z audio już sobie poradziliśmy – od epizodu 305 dźwięk jest niemal taki jak w wersji podcastowej. Z kolei w epizodzie 306 video nie wypaliło tak, jak powinno, ale to też opanujemy!

Nadgryzieni mają stały skład, czyli po reaktywacji jestem to ja i Wojtek, ale nie wykluczamy pojawiania się gości (a w starszych epizodach najbardziej znanym był Steve Wozniak – współzałożyciel Apple). Nawet jeśli ktoś nie kojarzy Nadgryzionych, to Wojtek pojawiał się już lata temu w moich webinarach, gdzie dyskutowaliśmy m.in. o komputerach do retuszu. Ostatni odcinek jest poniżej, niestety na nim moje wideo jest słabej jakości, ale w podcaście to najmniej istotne:

Recommended Posts

KURS
FOTO

DOŻYWOTNI DOSTĘP

Szkolenie można kupić tylko przez moment. Jest podzielone na trzy moduły, otrzymasz wszystkie:

 

Warsztat podstawowy
To informacje przydatne przy różnych typach fotografii. Ten moduł składa się głównie z filmów, na których mnie widać i opowiadam o różnych kwestiach, posiłkując się przykładowymi zdjęciami itd. Część tematów jest dla dopiero zaczynających z fotografią, ale na wielu skorzystają też osoby robiące wcześniej różne zdjęcia. Pokazuję też jak sobie radzić z oświetleniem na sesji itd.

 

Warsztat fotografowania twarzy

Tutaj skupiam się na radach i sesjach dotyczących portretów i zdjęć beauty.

 

Materiały bonusowe
To głównie zapisy webinarów i live'ów, robionych z uczestnikami kursu, ale też vlogi.

 

Po roku przerwy, mój kurs fotograficzny wrócił, zaktualizowany o mnóstwo nowych filmów! Można go kupić tylko przez chwilę. Tłumaczę jak robić zdjęcia takie jak moje i nie tylko. Wyjaśniam wszystkie zasady, jakimi się kieruję na sesjach, pokazuję jak sobie radzić ze światłem i wiele więcej.