Promocja!
szkolenie3

Szkolenie: Profesjonalny retusz zdjęć w Photoshopie – cała wiedza w pigułce

700,00  460,00 

Najpopularniejsze szkolenie z profesjonalnego retuszu zdjęć, jest w końcu dostępne w postaci internetowego kursu. Potężna dawka wiedzy, przekazana w prosty i zrozumiały sposób.

Kupując już teraz

Dostajesz nielimitowany dostęp (zamiast ograniczonego do roku).W sierpniu 2017 r. będą nagrywane pierwsze bonusowe filmy, do których otrzymasz dostęp natychmiast po publikacji.

Od premiery cena kursu systematycznie wzrasta, aż osiągnie finalny pułap (700 zł). Czym prędzej kupisz, tym mniej zapłacisz.

Sprawdź sam

Możesz sprawdzić samemu wersję demonstracyjną szkolenia: link.


Masz już wykupiony ten kurs? Kliknij tutaj aby do niego przejść.

 

  • Compare Prices
  • Opis

Kurs jest prowadzony przez autora tej strony: fotografa i retuszera, Tomasza Pluszczyka, tworzącego za granicą pod marką Thomas Voland (portfolio).
Informacje o autorze, razem z linkami do wywiadów, można znaleźć m.in. tutaj. Sprzedaż szkolenia jest realizowana przez firmę Tomasz Pluszczyk Limited.


Nie możesz kupić kursu już teraz? Kliknij tutaj żeby dostać przypomnienie w przyszłości.

Dlaczego wybrać to szkolenie z retuszu, a nie inne?

Ponieważ nauczysz się obrabiania zdjęć od osoby, która się na retuszu faktycznie zna i potrafi tę wiedzę przekazywać. Jeśli jesteś czytelnikiem tego bloga, to pewnie nie trzeba cię przekonywać. 

Setki zadowolonych uczestników
Przez wiele lat ten kurs w nieco mniej rozbudowanej formie, odbywał się stacjonarnie. Stał się najpopularniejszym szkoleniem z retuszu zdjęć w Polsce, w dużej mierze dlatego, że zadowoleni uczestnicy polecali je swoim znajomym. W ciągu ostatnich 2 lat wzięło udział ponad 1000 osób, mimo że poszczególne edycje odbywały się w aż 6-miesięcznych odstępach. Cały czas mowa o zaledwie części wszystkich uczestników, ponieważ szkolenia zaczęły się już w 2012 roku.

W Internecie można znaleźć ogromną liczbę opinii zadowolonych uczestników (część z nich została zebrana tutaj). Obecnie szkolenia na żywo nie są już organizowane.

Kurs internetowy powtórzył sukces wersji stacjonarnej, w dodatku bardzo dużo osób, które wzięły udział na żywo, zdecydowało się także na zakup wersji online – niektórzy wyrazili swoją opinię tutaj.

Przystępna forma
W szkoleniu znajdą coś dla siebie zarówno osoby początkujące, jak i te obrabiające zdjęcia od lat. Wielu użytkowników Photoshopa, nawet tych z bardzo długim stażem, popełnia drobne błędy u podstaw (separacja częstotliwości z rozmyciem gaussowskim, stempel do poprawiania skóry, nieodpowiednia konfiguracja narzędzi itd.). Dlatego w tym szkoleniu pokazana jest całość od samego początku, by te błędy wyeliminować i zastąpić je lepszymi metodami. Aczkolwiek jeśli Photoshopa nie używasz i nie planujesz zacząć, to jedynie niewielka część kursu będzie dla ciebie przydatna.

Jakość
Podstawą w profesjonalnej obróbce zdjęć jest zachowanie maksymalnej jakości. Większość osób kupuje drogi sprzęt fotograficzny, a później niszczy fotografie podczas obróbki (np. usuwając skazy ze skóry stemplem, rozmywając cerę lub psując kolory standardowymi metodami podnoszenia kontrastu). Zdjęcie znacznie traci na jakości przez to, że zostało nieumiejętnie wyretuszowane. Pieniądze wydane na najlepsze aparaty i obiektywy są wtedy wyrzucone w błoto. W profesjonalnym retuszu chodzi o obróbkę z zachowaniem jak najlepszej jakości i o pracę na detalu. Właśnie na uzyskiwaniu jak najlepszych rezultatów skupia się to szkolenie.

Retusz i fotografia: Tomasz Pluszczyk

 

Nie tylko obróbka
Co z tego że znasz techniki retuszu, skoro nie wiesz czy twój monitor ma dobrze dobraną siłę podświetlenia względem światła w pomieszczeniu? Przecież zupełnie inaczej zdjęcie wygląda w ciemnym pokoju i w świetle dziennym – jak nad tym zapanować i jakie ustawienia są prawidłowe? Poza tym monitor należy skalibrować, a tablet piórkowy odpowiednio skonfigurować, aby wykorzystać w pełni jego potencjał. A może dopiero zaczynasz i nie wiesz jakie są różnice pomiędzy monitorami biurowymi, a graficznymi? Lub męczysz się używając myszki i touchpada, gdy wystarczy użyć tabletu piórkowego i odpowiednio go skonfigurować, by skrócić czas potrzebny na retusz kilkukrotnie. W tym szkoleniu każdemu ze wspomnianych tematów poświęcono osobny film.

Prawy kwadrat jest ciemniejszy? Nie – oba kwadraty są identyczne, różna jest tylko jasność tła. Skoro na małej grafice jest tak duża różnica w postrzeganiu, to wyobraź sobie jak bardzo Twój wzrok cię „oszukuje”, kiedy masz źle dobrane oświetlenie w pomieszczeniu z komputerem, na którym obrabiasz zdjęcia.

Dwa szkolenia w cenie
Otrzymujesz dostęp zarówno do wersji przeprowadzonej na polskim Photoshopie, jak i na angielskim. W każdej chwili możesz się pomiędzy nimi przełączać.

Dostęp online
Nie dość, że możesz odbyć szkolenie bez wychodzenia z domu, to masz pewność że nic ci nie umknie – każdy fragment możesz sobie w dowolnej chwili powtórzyć. To znacznie lepsze rozwiązanie, niż notatki robione podczas szkoleń odbywających się na żywo.

Rabaty
Każdy kto skorzysta z tego kursu otrzyma rabat na monitory fotograficzne, tablety piórkowe i inne akcesoria. Podczas niektórych zakupów wartość rabatu może przekraczać koszt szkolenia.

Uważam, że to szkolenie z retuszu jest najlepiej dopracowanym, najbardziej przejrzystym  i najlepiej przekazującym ogrom wiedzy i wskazówek szkoleniem, jakie miałam okazję przejść na swojej drodze rozwoju w obróbce zdjęć, ale i w samej fotografii. Naprawdę dziękuję za prowadzenie bloga oraz internetową formę szkolenia. Takie szkolenie online to najlepsza inwestycja, bo mogę do niego wracać na okrągło. 

Sonia Kacała

 


photoshop_cc_icon_by_pinkrawr10-d75581uOtrzymasz także notatki, grafiki pomocnicze oraz akcje do Photoshopa, które zautomatyzują wszystko to, co najtrudniejsze. Wszystkie materiały są autorskie i przystosowane do Photoshopa CS4 oraz nowszych wersji. Akcje są zrobione zarówno do wersji polskiej Photoshopa, jak i do angielskiej.


 Retusz i fotografie: Tomasz Pluszczyk

 Dlaczego Twoje zdjęcie wygląda w każdym miejscu inaczej?

Zdjęcie w Photoshopie wygląda inaczej niż w podglądzie systemu Windows, a jeszcze inaczej w Internecie czy na wydruku? To problem wielopoziomowy, mający swoje przyczyny zarówno w oprogramowaniu, jak i w… pomieszczeniu, w którym obrabiasz zdjęcie. Dostosowanie oświetlenia w pokoju z komputerem to niesamowicie istotny aspekt, a zazwyczaj pomijany. W efekcie kontrast na wydrukach jest zupełnie inny, a zdjęcia wychodzą za ciemne. Często różnica jest też w kolorach. W tym kursie jest wytłumaczone po kolei czemu tak się dzieje i jak sobie z tym radzić (także nie ponosząc niemal żadnych kosztów).


Retusz i fotografia: Tomasz Pluszczyk

Podczas szkolenia nauczysz się m.in:

•  poprawnie wywoływać RAW-y;
•  uzyskiwać jak najlepszą barwę skóry;
•  różnic pomiędzy przestrzeniami barwnymi, oraz których używać w zależności od sytuacji;
•  różnic w 8 i 16 bitach na zdjęciu – wady i zalety, czego używać i w jakich sytuacjach;
•  szybko i skutecznie poprawiać wszelkie niedoskonałości cery, usuwać plamy, przebarwienia itd;
•  błyskawicznie usuwać z twarzy włoski i inne drobiny, nie niszcząc przy tym oryginalnej faktury skóry;
•  podnosić kontrast, zachowując naturalne kolory, m.in. skóry;
•  korygować kształty – poprawiać nos, fryzurę, ust itd;
•  prawidłowo wyostrzać zdjęcia i zapisywać je do druku i Internetu;
•  oraz wielu innych technik i tajników retuszu;

Co za tym idzie, zostaną omówione m. in. takie techniki jak separacja częstotliwości, dodge&burn, podnoszenie kontrastu mapą gradientu, filtrami wyostrzającymi oraz wiele innych. W języku angielskim istnieje określenie „High End Retouching”, które idealnie nadaje się do opisania tego typu retuszu. Przy pokazywaniu wszelkich technik jest tłumaczone dlaczego to właśnie one są wykorzystywane i jakie mają zalety – np. metodę dodge&burn można robić pędzlem, a można narzędziami dodge i burn, przy czym ta druga metoda jest znacznie gorsza i ciągnie za sobą problemy, nie dając w zamian żadnych zalet. Tak jest z niemal każdym etapem obróbki – tysiące metod, ale wiele z nich ma poważne wady, które da się w prosty sposób wyeliminować.

 

Poznasz też odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:

•  dlaczego retusz zdjęć bez odpowiedniego przygotowania stanowiska mija się z celem?
•  jak powinno być przygotowane stanowisko – jak to zrobić szybko i niskim kosztem?
•  jak istotny jest odpowiedni monitor i jaki ma wpływ na retusz?
•  dlaczego tablety piórkowe tak bardzo przyspieszają obróbkę zdjęć?
•  jaki tablet warto mieć, jak go konfigurować i używać?

Retusz i fotografia: Tomasz Pluszczyk. W oczach soczewki zmieniające wygląd tęczówek. 

Szkolenie jest świetne i często do niego wracam po małe wskazówki. Twoja metoda pracy daje najlepsze rezultaty i jest bezkonkurencyjna :). Cieszę się, że wzięłam udział w szkoleniu stacjonarnym i nieocenioną pomocą później był dla mnie kurs online.

Barbara Kun

 

Po co kupować, skoro jest tyle filmów na YouTube?

W Internecie są tysiące darmowych poradników. To podstawowy powód, żeby zainwestować w płatny kurs – miliony godzin materiałów, z których ułamek się do czegokolwiek nadaje. Reszta pokazuje jak psuć zdjęcia, rujnować ich jakość, używając destrukcyjnych metod.

Oglądanie ich ma sens tylko, jeśli czas nie ma dla ciebie znaczenia i możesz spędzać setki godzin na oglądaniu filmów, testowaniu nowo poznanych metod i wymianie ich na kolejne, lepsze. Nie będę ukrywał, że sam się podobnie uczyłem, następnie samemu uskuteczniając poznane techniki. Tylko że trwało to wiele lat i mogłem poświęcić kilkanaście godzin dziennie, a mało kto jest w takiej sytuacji. Do tego dochodzi fakt, że moja codzienna styczność z programami do grafiki zaczęła się w czasach szkoły podstawowej. 

Moje umiejętności możesz łatwo zweryfikować – wystarczy spojrzeć w portfolio, zerknąć w setki pozytywnych opinii lub zobaczyć wersję demo kursu. Jestem też jedną z bardzo niewielu osób mówiących po polsku, które retuszują na najlepszym sprzęcie na świecie (NEC 322UHD). Jednocześnie przez lata nabyłem doświadczenia także ze sprzętem z najniższej, średniej i wysokiej półki – na moim blogu znajdziesz wiele artykułów temu poświęconych, a w portfolio wiele zdjęć robionych nawet na monitorach, które kompletnie się do tego nie nadawały. Na kursie dowiesz się jakie są różnice i co będzie dla ciebie najlepsze. Na szczęście na sprzęt nie trzeba wydawać fortuny.


Nie możesz kupić szkolenia już teraz?

Jeśli chcesz, to możesz dostać przypomnienie o kursie za dwa miesiące. Wystarczy że zostawisz mi swojego maila:


Retusz i fotografia: Tomasz Pluszczyk

Więcej opinii uczestników

 

Kupiłem, obejrzałem. Polecam. Bardzo dobrze tłumaczone fajnie zrobione. Przydatne dla poczatkujacego jak i dla ludzi którzy jakąś styczność mieli.

Paweł Szczygieł

Mój mąż który zajmuje się fotografią dodatkowo i obróbką zdjęć był na różnych kursach szkoleniach w tym z Photoshopa (nawet w słynnej szkole w Warszawie), a w 2014 kupiłam mu na gwiazdkę szkolenie u pana Tomka (w Białymstoku był). Czekałam na niego i jak wrócił to stwierdził, że warto było 😊 i teraz kupił to szkolenie online. Powtarza że jest to ekstra kompendium wiedzy 👍.

Joanna Kołdys.

Kupiłem i nie żałuję. Dzięki za kurs, wiele mi ułatwił.

Łukasz Ujma

Dobrze wydane pieniądze! Choć obróbką zdjęć zajmuję się blisko 12 lat to szkolenie pozwoliło mi usystematyzować wiedzę. Dobre prowadzenie i ogrom merytorycznej wiedzy. Polecam każdemu miłośnikowi obróbki zdjęć.

Rafał

Zajmuję się fotografią zawodowo, jednak mój profil fotograficzny jest nieco inny. Na zajęcia do Tomka zapisałem się, bo od czasu do czasu wykonuję sesje portretowe oraz typowe beauty. Jedyne czego brakowało mi w tym aby tego typu sesje robić na najwyzszym poziomie to retusz. Tomek jest mistrzem świata i okolic w tym co robi. Swietnie przekazana wiedza, duzo merytoryki i zupełnie nowe światło rzucone na kwestie retuszu. Czapka, beret i kapelusz z głowy przed nim. Wielkie dzięki za podzielenie się wiedza i serdeczne pozdrowienia.

Łukasz

Więcej opinii przeczytasz tutaj.