Promocja!

Akcje do Photoshopa – pełna wersja

89,00  59,00 

Jeśli nie chcesz kupować mojego kursu retuszu, ale przydały by ci się akcje z niego (a komu by się nie przydały?:)), to tutaj je możesz zdobyć. Jest to pełna wersja, w żaden sposób nieokrojona. Wszystkie akcje są mojego autorstwa.

Otrzymujesz akcje w najnowszej wersji, razem z aktualizacjami do kolejnych podwersji (v6.5/6.6 itd). Otrzymasz też instrukcję ich instalacji i obsługi.

Akcje automatyzują pracę, tym samym mocno ją przyspieszają. Ich jakość bywa bardzo różna – jeśli są nieprzemyślane, to będą powodowały liczne problemy (np. gdy nazwy warstw są inne niż przewidział to autor itd.). Tutaj kupujesz porządne akcje, rozwijane od wielu lat i pozbawione takich błędów.

Kompatybilność:

Działa na każdej wersji językowej Photoshopa
Photoshop CC
– wszystkie wersje, ale zawsze zalecam używać najnowszego Photoshopa.

Photoshop CS (CS6, CS5 itd). Została przygotowana specjalna wersja akcji (oznaczona właśnie jako „CS”), która jest pozbawiona nowości z Photoshopów CS lub jeśli to możliwe, realizuje je w inny sposób. Dzięki temu nawet Photoshop CS3 jest wspierany na tyle, na ile to tylko możliwe.

SKU: 39430 Kategoria: Tagi: , ,

Opis

Te akcje są także częścią mojego kursu retuszu, więc jeśli już go posiadasz, to te akcje także już masz.

Akcje otrzymasz mailowo jako plik do pobrania na dysk komputera.

Wszystkie moje akcje automatycznie rozpoznają, czy praca odbywa się na zdjęciu w 8 czy 16 bitach na kanał i dobierają odpowiednie ustawienia – użytkownik nie musi sobie niczym zawracać głowy i wybierać ręcznie osobnej akcji do 8 bitów i osobnej do 16.

Szaro-niebieskie okienko które widzisz, to właśnie akcje (wyświetlone w Photoshopie w trybie przycisków). Razem z akcjami otrzymasz instrukcje jak je skonfigurować do wygodnego używania.

Opis wybranych akcji

Większość osób pewnie kupi ten zestaw ze względu na poniższe akcje:

 • Akcja Start: używa się jej zawsze zaraz po otwarciu jeszcze nieretuszowanego zdjęcia. Nie wyobrażam sobie pracy bez niej. Akcja wykonuje kolejkę czynności, składających się z innych akcji: rozdziela fakturę skóry od kolorów i światło-cienia na twarzy, żeby ułatwić obróbkę cery, następnie tworzy wszystkie warstwy na jakich będzie się pracowało w najbliższym czasie (do dodge&burn, poprawiania kolorów, zwiększania kontrastu bez wpływu na kolory, pokazywania przesyconego koloru skóry, zmiany tonacji skóry). Tworzy też warstwy do wyłączania kolorów i podnoszenia kontrastu, by można wygodnie robić dodge&burn. Zostają też wprowadzone wszystkie ustawienia konieczne do dodge&burn, więc nie trzeba ręcznie zmieniać konfiguracji pędzla (twardość końcówki, kolorystyka, dynamika kształtu, reakcja na nacisk piórka, krycie itd).
 • Akcja Start mini: ma zastosowanie podobne jak akcja „Start”, ale tworzy mniej warstw – przydatna szczególnie gdy chce się zrobić szybką obróbkę skóry lub gdy korzysta się z ponad 10-letniego oprogramowania, które jest pozbawione funkcji wykorzystywanych w pełnej wersji akcji start.
 • Akcja Separacja częstotliwości: oddziela teksturę zdjęcia od koloru, np. by móc wygodnie poprawiać skórę, łatwo usunąć włosy z tła itd. Separacja częstotliwości umożliwia też np. kopiowanie samej faktury skóry z jednego miejsca twarzy do innego itd (nie niszcząc naturalnego rozłożenia świateł i cieni). Automatycznie zastosuje odpowiednie ustawienia niezależnie czy zdjęcie jest w 8 czy w 16 bitach/kanał.
 • Akcja Tonacja skóry: zmienia nieco tonację zdjęcia, wpływając przede wszystkim na cerę. Przez wiele lat używałem tego efektu na każdym zdjęciu.
 • Akcja Pokazywanie przesyconych kolorów: pozwala błyskawicznie zidentyfikować miejsca, w których skóra ma nienaturalnie nasyconą kolorystykę. Większość zdjęć ma takie obszary, szczególnie w okolicy przejść z cieni w tony średnie. Akcja sprawia, że cała skóra jest wyprana z kolorów i tylko miejsca o za dużym nasyceniu zostają kolorowe, więc od razu są widoczne. Wówczas wystarczy wyłączyć tę warstwę i poprawić kolory (np. używając akcji „Kolor” i malując czarnym pędzlem w miejscu, o za dużym nasyceniu).
 • Akcje kontrast: są dwa warianty tej akcji, dające nieco inny efekt finalny. W obu przypadkach zostaje zwiększany kontrast zdjęcia, ale bez negatywnego wpływu na kolorystykę skóry (co ma miejsce przy standardowej zmianie kontrastu).
 • Akcja Dodge&burn: tworzy warstwę do pozbycia się plam ze skóry, od razu wybierając odpowiednie narzędzie i wprowadzając jego pełną konfigurację (twardość końcówki, kolorystyka, dynamika kształtu, reakcja na nacisk, krycie itd).
 • Akcja Dodge&burn (curves): tworzy warstwy do zrobienia dodge&burn na krzywych. Krzywe są ustawione tak, by nacisk piórka powodował bardzo zbliżoną zmianę jasności jak rysowanie na jednej warstwie „łagodne światło/soft light”, więc jeśli ktoś używa tych metod na przemian, to będzie mu się pracowało bardzo intuicyjnie. Są też tworzone warstwy do korygowania kolorystyki poprawionych fragmentów, a pędzel automatycznie się konfiguruje tak jak w poprzednich akcjach.
 • Akcja Barwa pomarańczowa (Hue/Saturation yellow): w dopasowaniu Barwa/Nasycenie Photoshopa brakuje koloru pomarańczowego (obecnego w ACR i LR), który dobrze sprawdza się do korygowania czerwonego oraz żółtego zafarbu skóry. Dlatego dodałem akcję “Barwa pomarańczowa (Hue/Saturation yellow)”, która pozwala zmieniać kolor pomarańczowy. Wystarczy uruchomić akcję i na nowo powstałej warstwie Barwa/Nasycenie, kolor ŻÓŁTY nie będzie działał jak wcześniej, tylko modyfikował właśnie pomarańcz.
 • Akcja Barwa skóry (Hue/Saturation yellow): również zmienia działanie koloru żółtego w warstwie Barwa/nasycenie, jednak tym razem w sposób nie symulujący kolor pomarańczowy z ACR, ale tak by jeszcze lepiej nadawać się do zmiany barwy i nasycenia skóry. Wpływa znacznie mniej na kolorystykę ust i kolorowych ubrań.
 • Akcja Pomniejsz i wyostrz: automatyzuje proces przygotowania zdjęcia np. pod zapis do Internetu. Eksportuje warstwę z całym zdjęciem do nowego dokumentu, którzy jest zmniejszany do wybranych rozmiarów i wyostrzany filtrem górnoprzepustowym lub inteligentnym wyostrzaniem (istnieją dwie wersje tej akcji). Następnie całość jest maskowana i pędzel konfiguruje się automatycznie do wygodnej pracy na masce (maksymalne krycie, minimalna twardość, reakcja na nacisk piórka, wyłączona dynamika kształtów itd).

Ostatnia aktualizacja (v6.4) przyniosła także wiele nowości:

 • Akcja Usuń niewymaskowany obszar: używa się jej na warstwach z pikselami, które są w jakiejś części wymaskowane (np. warstwa z filtrem kurz i rysy). Akcja usuwa wszystkie piksele, które przez maskę i tak nie były widoczne. Dzięki temu wpływ warstwy na spadek wydajności komputera jest mniejszy, a plik PSD nie rośnie tak bardzo.
 • Akcja Instagram crop: działa analogicznie do akcji “pomniejsz i wyostrz”, ale przygotowuje zdjęcie specjalnie pod publikację na Instagramie. Zmniejsza fotografię wg. wytycznych tego portalu i kadruje tak, by nie było białych pasów po bokach i by zostało wykorzystane jak najwięcej zdjęcia. Jeśli jest zbyt wysokie na Instagrama, to część góry/dołu zostanie poza kadrem – wtedy przesuwając grupę z warstwami można zdecydować jaka część fotografii ma być w kadrze. Poziome i kwadratowe zdjęcia zachowają oryginalne proporcje. Częścią akcji jest także inteligentne wyostrzenie zdjęcia z maskowaniem – dotyczy to też wszystkich pozostałych akcji do Instagrama.
 • Akcja Instagram no crop (pasy): używa się jej tylko w zdjęciach pionowych i w przeciwieństwie do poprzedniej akcji, ta pozwala na publikację całego zdjęcia bez ucinania kadru. Zamiast tego wstawiane są białe pasy po bokach. Rozmiar pasów jest różny w zależności od proporcji zdjęcia, a jeśli fotografia zmieści się na Instagramie bez pasów, to w ogóle się nie pojawią. Po co wstawiać pasy w PS zamiast w aplikacji Instagrama? Bo IG nie pozwala na wstawienie pasów, bez jakiegokolwiek kadrowania, w przypadku zdjęć bardzo wysokich.
 • Akcja Instagram square: pomniejsza zdjęcie wg. wytycznych Instagrama, ale finalny kadr jest kwadratowy.
 • Akcja Instagram story crop: pomniejsza i kadruje fotografię wg. wytycznych Instagrama dotyczących Story, czyli większość zdjęć będzie mieć ucięte boki (przesuwając grupę można zdecydować która część ma być w kadrze).
 • Akcja Instagram story no crop: również pomniejsza zdjęcie do Story, ale bez ucinania boków – dopiero w aplikacji Instagrama użytkownik zdecyduje co ma być widoczne. 

Akcji jest nieco więcej, ale powyżej wymieniłem te najważniejsze. Poza tym w pakiecie są też akcje zastępujące panel wtyczek NikCollection (zarówno starszych wersji jak i najnowszej). 

Referencje od dotychczasowych klientów

Pełen profesjonalizm i zaangażowanie we wszystkim co robi. Świetny fotograf oraz człowiek. Zawsze pomocny i bardzo miły. Polecam każdemu !
Sebastian Niklasiński
Sebastian Niklasiński
2018-12-11T11:43:52+0000
Bardzo starannie przygotowane umowy, także w temacie RODO. Ich zakup pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów - polecam!
Emilia Wilgosz-Peter
Emilia Wilgosz-Peter
2018-10-22T15:30:18+0000
konstruktywność, konkret, świetna wiedza na dany temat, który proponuje, profesjonalna obsługa, zawsze na temat i na najwyższym poziomie
Małgorzata Wakuluk
Małgorzata Wakuluk
2018-10-19T13:52:17+0000
Kiedyś kupiłem kurs retuszu i jestem z niego bardzo zadowolony. Kilka dni temu moja żona kupiła wzór umowy na sesje fotograficzną, który jest przygotowany z niezwykłą starannością. Gorąco polecamy.
Łukasz Ujma
Łukasz Ujma
2018-10-18T18:33:33+0000
Bardzo przydatny kurs retuszu portretowego i gotowe narzędzia do wykorzystania w pracy. Warte każdej wydanej nań złotówki. Zresztą kurs szybko się zwraca, jeżeli ktoś wykorzystuje go w pracy.
Piotr Celiński
Piotr Celiński
2018-10-16T21:15:41+0000
Polecam kurs retuszu portretu PS jedyny jaki mam przedstawia wszystkie niezbędne akcje jakie są przydatne w obróbce tego zakresu. Rzeczowy, lekko strawny:), zrozumiały, super się go ogląda i słuch.
Daniel Niel
Daniel Niel
2018-10-08T20:45:43+0000
Bardzo porządny kurs z retuszu. Wiedza podana w sposób zrozumiały i przystępny. Polecam :)
Justyna Karolak
Justyna Karolak
2018-10-07T19:17:06+0000
Szkolenie z dziedziny retuszu portretu jest naprawdę godne polecenia. Zbierałem wiedzę z tej dziedziny kilka lat, przeważnie z książek - rzadziej z Internetu. Ale po przejściu szkolenia pana Tomasza większość z tego, co do tej pory stosowałem odłożyłem na półkę. Po prosu metody z kursu są nieporównanie lepsze. Teraz wykorzystuję do obróbki zdjęć portretowych akcji udostępnionych przez pana Tomasza. Kilka "starych" rzeczy niekiedy stosuję, ale to raczej wyjątek. Poza samym kursem retuszu godne polecenia są webinary, które Pan Tomasz dość regularnie prowadzi. Brawo! Życzmy sobie, żeby pan Tomasz dalej robił to, co robi.
Stanisław Dziura
Stanisław Dziura
2018-10-06T07:57:40+0000
Dzięki Tomaszowi i opracowanemu przez niego kursowi zrobiłem bardzo duże postępy w retuszowaniu zdjęć! Polecam każdemu!
Jerzy Bieńkowski
Jerzy Bieńkowski
2018-10-04T16:47:33+0000
Kurs jest naprawdę bardzo pomocny, zarówno dla początkujących jak i berdziej zaawansowanych. A w dodatku kontakt z Tomaszem, żeby się dopytać, rewelacja. Naprawdę bardzo dużo materiału w przystępnej formie. Polecam.
Michał Stelmach
Michał Stelmach
2018-10-04T12:08:58+0000
Fachowa wiedza, podana w przystępny sposób. Polecam
Przemysław Keler
Przemysław Keler
2018-10-04T08:10:52+0000
bardzo przydatne szkolenie, wszystko jest przedstawione w sposób jasny i klarowny, szybka reakcja na kontakt @ -Polecam:)
Tomasz Begierski
Tomasz Begierski
2018-10-04T07:07:24+0000
O Tomaszu uslyszalam od moich dobrych znajomych fotografow, zakupilam jego kurs do retuszu i jestem z niego bardzo zadowolona. Tomasz nie tylko dokladnie opisuje proces obrobki ale wyjasnia tez DLACZEGO wlasnie takie metody poleca. Wyjasnia wszystko prostym i przystepnym jezykiem. Dodatkowo caly czas cos usprawnia, dodaje dodatkowe elementy, dzieli sie akcjami. Bardzo polecam i to nie tylko zaawansowanym. Pozdrawiam jednoczesnie. Dobra robota Panie Tomaszu!
Maja Lia
Maja Lia
2018-10-04T05:21:18+0000
Witam, polecam, polecam i jeszcze raz polecam, zdecydowanie takiego kursu brakowało na rynku.
Paweł Ambroziak
Paweł Ambroziak
2018-10-03T23:51:45+0000
Jestem bardzo zadowolona z kursu pro retuszu Pana Tomasza Pluszczyka. Pan Tomasz posiada ogromną wiedzę, którą dzieli się w bardzo przystępny sposób. Z czystym sumieniem polecam!
Edyta Witkowicz
Edyta Witkowicz
2018-10-03T19:49:19+0000
Mimo tego, że nie zajmuję się fotografią bueaty, ani portretową, to kurs który zakupiłem u Tomka otworzył mi oczy na kwestie obróbki zdjęć wykonywanych przeze mnie. Ogromną wiedzą i doświadczeniem, mimo młodego wieku, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Tomka i jego kurs polecam wszystkim, i tym początkującym i tym bardzo zaawansowanym. Tomku, jesteś wielki.
Janusz Kępa
Janusz Kępa
2018-10-03T19:27:08+0000
Najlepszy kurs ever, zaczynałam dosłownie od zera, teraz retusz nie sprawia mi problemu. Szczerze dziękuję ♡
Roxana Romańska
Roxana Romańska
2018-10-03T18:55:09+0000
Kurs od Tomka jest bardzo dobry nawet dla początkujących. Kupiłam go kompletnie nie znając PS’a, a mimo to wszystko było dla mnie zrozumiałe. Poza tym to duża porcja wiedzy, do której wracam raz na jakiś czas.
Emilia Sowa
Emilia Sowa
2018-10-03T18:41:34+0000
Tomek to świetny fotograf i retuszer. Polecam wszystkim, którzy chcieliby zobaczyć jak powinno się retuszować skórę i nauczyć się retuszu hi-end.
Jacek Daszek
Jacek Daszek
2018-10-03T17:55:57+0000
Naprawdę nie mam słów aby opisać to jak Tomek ogarnia sprawy, o których mówi. Ogromna wiedza z zakresu Photoshopa i zarządzania kolorystyką w fotografiach. Co najważniejsze Tomek pokazuje właściwe metody retuszu i wyjaśnia dlaczego są lepsze od innych. Tłumaczy też jakich rzeczy nie robić. Niestety wielu fotografów nie ma o tym zielonego pojęcia i to potem widać. Świetny kurs, bardzo ciekawie poprowadzony. Z jednej strony wszystko opisane jest zwięźle a z drugiej zakres informacji jest bardzo obszerny i porusza mnóstwo zagadnień.
Paweł Tomiak
Paweł Tomiak
2018-10-03T17:49:49+0000
Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Kurs Tomka okazał się tym czego potrzebowałem, aby uporządkować zdobytą do tej pory chaotycznie wiedzę i pomógł zrozumieć kierunek w którym chciałbym zmierzać. Gdybym mógł cofnąć czas.... Kupiłbym go szybciej :)
Mikołaj Ramox Lora
Mikołaj Ramox Lora
2018-10-03T17:45:57+0000
Zdecydowanie najlepszy merytorycznie kurs retuszu na jaki się natknąłem. Kawał rzeczowej, konkretnej wiedzy bez zbędnego gadania. Odkąd mam do niego dostęp nie szukałem wiedzy nigdzie indziej. Dzięki Tomek!:)
Łukasz Droździk
Łukasz Droździk
2018-10-03T17:39:32+0000
Polecam kurs retuszu od Tomka!!! Wszystko wyjaśnione od A do Z. Gorąco polecam :)
Kamil Litwin
Kamil Litwin
2018-10-03T17:08:12+0000
Pełen profesjonalizm, wręcz esencja Photoshopa. Najlepszy kurs retuszu beauty i najbardziej usystematyzowana wiedza w tym obszarze. Zdecydowanie polecam.
Ryszard Tyfa
Ryszard Tyfa
2018-10-03T16:57:02+0000
Polecam kurs retuszu Tomka! Kawał solidnej, dobrze wytłumaczonej i skondensowanej wiedzy.
Michał Pudło
Michał Pudło
2018-10-03T16:56:33+0000
Najlepiej spędzone pieniądze spośród wszystkich kursów fotografii które kupiłem! Zdecydowanie polecam Tomka i jego kursy!
Tomasz Tracz
Tomasz Tracz
2018-10-03T16:04:39+0000
Polecam kursu retuszu! Można się z niego dużo nauczyć. Doświadczenie jakie posiada Tomasz można łatwo sprawdzić, przeglądając jego perfekcyjne prace. Tomasz ze szwajcarska precyzją omawia punkt po punkcie kroki retuszu high endowego.
Łukasz Trotz
Łukasz Trotz
2018-10-03T15:52:07+0000

Twój koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Wróć do sklepu

Możesz lubić także…