Darmowy kurs wprowadzający do profesjonalnego retuszu

Otrzymaj bezpłatny dostęp do materiałów nt. obróbki zdjęć.

Kilka lekcji w formie video

Sprawdź już dzisiaj:

Dostaniesz całkowicie za darmo dużą dawkę wiedzy:

Dlaczego warto się zapisać?

Wszystkie materiały, które stąd otrzymasz, zostały przygotowane przez fotografa i retuszera, tworzącego za granicą pod marką Thomas Voland.

Dzięki temu nauczysz się obrabiania zdjęć od osoby, która się na tym faktycznie zna i potrafi tę wiedzę przekazywać. W internecie są tysiące godzin filmów pokazujących retusz, jednak większość z nich w rzeczywistości uczy jedynie psucia zdjęć i degradowania ich jakości. Szkoda na to Twojego czasu.

Przy pokazywaniu wszelkich technik jest tłumaczone dlaczego to właśnie one są wykorzystywane i jakie mają zalety – np. metodę dodge&burn można robić pędzlem, a można narzędziami dodge i burn, przy czym ta druga metoda jest znacznie gorsza i ciągnie za sobą problemy.


Tak jest z niemal każdym etapem obróbki – tysiące metod, ale wiele z nich ma poważne wady, które da się w prosty sposób wyeliminować.


Uważam, że to szkolenie z retuszu jest najlepiej dopracowanym, najbardziej przejrzystym i najlepiej przekazującym ogrom wiedzy i wskazówek szkoleniem, jakie miałam okazję przejść na swojej drodze rozwoju w obróbce zdjęć, ale i w samej fotografii - Sonia Kacała

Jakie problemy rozwiążesz?

Wywoływanie pod retusz w Photoshopie bardzo mocno różni się od wywoływania pod obróbkę wsadową setek zdjęć jednocześnie. Dlatego tego dotyczy pierwsza lekcja.

Jakich narzędzi używać żeby nie zepsuć faktury skóry i jak te narzędzia skonfigurować. A także w jaki sposób oddzielić fakturę skóry od kolorystyki, żeby mieć jak największe możliwości.

Absolutna podstawa retuszu zdjęć ludzi, więc nie mogło jej zabraknąć. Metoda która pozwala doprowadzić skórę do perfekcyjnego stanu, przy zachowaniu jej naturalnej faktury.

Wywoływanie RAWów

Poprawianie skóry

Dodge&burn

Zawsze trzeba wybrać w jakiej przestrzeni barwnej będzie zdjęcie. Nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę i nie każdy wie na co się zdecydować. Podobnie jest z głębią. Oba zagadnienia są wyjaśnione.

Photoshop może działać wydajnie i mieć wygodny interfejs lub być powolny z nieużytecznym UI. Jeden z filmów omawia jak go skonfigurować zarówno na standardowych monitorach, jak i na UHD/4K.

Zdjęcie zapisane bez profilu kolorów, nie wyświetli się prawidłowo nikomu poza tobą. Natomiast zmniejszone automatyczną interpolacją będzie przeostrzone itd. Dlatego kwestia zapisu jest omówiona od A do Z.

Prawidłowy zapis zdjęć

Przestrzenie barwne

Konfiguracja PS

Od teraz każdy otrzyma także kilka autorskich akcji do Photoshopa, które automatyzują proces obróbki zdjęć. W tym m.in. akcję "Start", przygotowującą zdjęcie do dalszego retuszu. Akcja sama rozpoznaje z ilu-bitowym plikiem pracuje i na tej podstawie dobiera odpowiednie parametry. Dostaniesz też instrukcje dot. instalacji i używania akcji

Ps

Podaj swojego maila, a otrzymasz na niego natychmiast dostęp do materiałów.

Gotowy na świetne szkolenie?

Tomasz Pluszczyk Limited. Flat A, 15/F Hillier Commercial Bldg. 65-67 Bonham Strand, East Sheung Wan, Hong Kong

Polityka prywatności i plików cookies

Mój KURS FOTOGRAFOWANIA w końcu jest dostępny!
Do zakończenia sprzedaży zostało:

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds

KURS
FOTOGRAFOWANIA

W końcu jest dostępny mój kurs fotograficzny.

 

Do kupienia tylko od 31 marca do 9 kwietnia 2020

PREMIERA