Pobierz

Zapisz plik na swoim dysku i rozpakuj go. Zanim cokolwiek zrobisz, koniecznie zobacz filmy umieszczone poniżej! Paczka zawiera także osobną wersję dostosowaną do starych Photoshopów, i do PS CS6 PL.

Problemy?

Jeśli masz jakieś problemy na aktualnej wersji PS, to na 100% nie jest to wina mojego pliku, tylko niestandardowych ustawień Photoshopa, których akcja nie może zmienić. Ustawienia da się zresetować trzymając podczas uruchamiania PS kombinację przycisków – na Windows: Alt + Ctrl + Shift. Na Macu Cmd + Alt + Shift. Wyświetli się komunikat, w którym trzeba zatwierdzić zresetowanie ustawień.

Starsze Photoshopy nie mają części funkcji lub posiadają błędy sprawiające problemy. Dlatego należy używać na nich akcji w wersji CS, która jest dołączona do zestawu.

Jak zainstalować akcje i jak ich używać?

To bardzo proste. Wystarczy uruchomić pliki, które otrzymasz i to wszystko – zostaną wtedy dodane do Photoshopa. Na poniższych filmach wszystko pokazuję i tłumaczę jak najwygodniej skonfigurować okno akcji.

Część 1 (podstawy):

Część 2 (dodatkowe info o najnowszych akcjach):

Live w którym wszystko objaśniałem na żywo:

 

Do czego służą akcje Start i dodge&burn?

Na poniższym filmie pokazuję szczegółowo jak wygląda profesjonalny retusz zdjęcia – akcje automatyzują proces tworzenia warstw, na jakich odbywa się praca. Zobacz to wideo by wiedzieć dokładnie jakich narzędzi używać, jak powinny być skonfigurowane itd.

Część 1:

Część 2 (dodatkowe info o najnowszych akcjach):

Live w którym wszystko objaśniałem na żywo:

 

Do czego służą akcje Start i Dodge&burn?

Na poniższych filmach pokazuję szczegółowo jak wygląda profesjonalny retusz zdjęcia – akcje automatyzują proces tworzenia warstw, na jakich odbywa się praca. Zobacz to wideo by wiedzieć dokładnie jakich narzędzi używać, jak powinny być skonfigurowane itd.


Pełna wersja

Zmień podstawowe akcje na pełną wersję, zawierającą wszystkie 18 akcji (operacji), których regularnie używam i bez których praca nad zdjęciami zajmowała by niepotrzebnie dużo czasu. Oczywiście w zestawie jest też pełna oraz uproszczona wersja akcji „Start”. Akcje zastępują także dużą część brzydkiego panelu wtyczek NikCollection (dodatkowych 10 akcji) i umożliwiają wywoływanie ich od razu jako obiekty inteligentne. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o poszczególnych akcjach, to kliknij przycisk „dowiedz się więcej”.

Jak zawsze z okazji premiery nowego produktu – cena na start jest bardzo mocno obniżona!

Kompatybilność

Działa na każdej wersji językowej Photoshopa
Photoshop CC
– wszystkie wersje, ale zawsze zalecam używać najnowszego Photoshopa.

Photoshop CS (CS6, CS5 itd). Została przygotowana specjalna wersja akcji (oznaczona właśnie jako „CS”), która jest pozbawiona nowości z Photoshopów CS lub jeśli to możliwe, realizuje je w inny sposób. Dzięki temu nawet Photoshop CS3 jest wspierany na tyle, na ile to tylko możliwe.