Jak zainstalować akcje i jak ich używać?

To bardzo proste. Wystarczy uruchomić pliki otrzymane ode mnie mailem i to wszystko – zostaną wtedy dodane do Photoshopa. Na poniższych filmach wszystko dokładnie pokazuję i tłumaczę jak najwygodniej skonfigurować okno akcji. W najnowszej wersji akcji są dwa pliki zamiast jednego. Koniecznie oba muszą zostać uruchomione.

Część 1 (podstawy):

Część 2 (dodatkowe info o najnowszych akcjach):

Do czego służą akcje Start i dodge&burn?

Na poniższym filmie pokazuję szczegółowo jak wygląda profesjonalny retusz zdjęcia – akcje automatyzują proces tworzenia warstw, na jakich odbywa się praca. Zobacz to wideo by wiedzieć dokładnie jakich narzędzi używać, jak powinny być skonfigurowane itd.

Część 1:

Część 2 (dodatkowe info o najnowszych akcjach):

Do czego służą akcje Start i Dodge&burn?

Na poniższych filmach pokazuję szczegółowo jak wygląda profesjonalny retusz zdjęcia – akcje automatyzują proces tworzenia warstw, na jakich odbywa się praca. Zobacz to wideo by wiedzieć dokładnie jakich narzędzi używać, jak powinny być skonfigurowane itd.


Live o akcjach

Transmisje, w których tłumaczę na żywo, jak się obchodzić z akcjami. Pierwsza pokazuje instalację i działanie większości akcji, a druga prezentuje akcje dodane w wersji v6.4:

Kompatybilność

Działa na każdej wersji językowej Photoshopa
Photoshop CC
– wszystkie wersje, ale zawsze zalecam używać najnowszego Photoshopa.

Photoshop CS (CS6, CS5 itd). Została przygotowana specjalna wersja akcji (oznaczona właśnie jako „CS”), która jest pozbawiona nowości z Photoshopów CS lub jeśli to możliwe, realizuje je w inny sposób. Dzięki temu nawet Photoshop CS3 jest wspierany na tyle, na ile to tylko możliwe.

Problemy?

Jeśli masz jakieś problemy na aktualnej wersji PS, to na 100% nie jest to wina mojego pliku, tylko niestandardowych ustawień Photoshopa, których akcja nie może zmienić. Ustawienia da się zresetować trzymając podczas uruchamiania PS kombinację przycisków – na Windows: Alt + Ctrl + Shift. Na Macu Cmd + Alt + Shift. Wyświetli się komunikat, w którym trzeba zatwierdzić zresetowanie ustawień.

Wtyczki NikCollection

Akcje ułatwiają też korzystanie z wtyczek NikCollection, które bardzo, ale to bardzo polecam. Mowa o pakiecie, który kiedyś kosztował ponad 3000 zł, a teraz można go mieć nawet za darmo.

Aktualna wersja
Pakiet Google NikCollection będzie znów rozwijany i jest z powrotem płatny, ale kosztuje tylko ułamek pierwotnej ceny. Można go znaleźć tutaj

Darmowa wersja
Można też ściągnąć starszą wersję, która nie jest już rozwijana – u niektórych działa doskonale (np. u mnie), niestety na części komputerów się wysypuje.
Pobierz wersję na: Windowsa | macOS

Jak używać NikCollection
Na poniższym filmie pokazuję jak używam wtyczek NikCollection: