Warsztaty fotograficzne

Przydałaby mi się wasza pomoc – możecie wypełnić ankietę, która mi się bardzo przyda podczas rozpisywania programu. W każdym razie będą to filmy tłumaczące co i jak, omówienie czemu robię zdjęcia właśnie w taki sposób, a nie inaczej, jak sobie radzić w klaustrofobicznych warunkach, a nie tylko w wielkim studio, jaki sprzęt wchodzi w grę, a na co szkoda kasy itd. Generalnie tematyka poruszana na moim blogu, tyle że wszystko w formie filmowej (ale dobrej jakości, nie takie jak backstage z komórki, które kiedyś wrzucałem :)).

Chciałbym tam pokazać jak powstają moje sesje i omówić wszystko dokładnie, odpowiedzieć na pytania najczęściej zadawane w mailach. W przeciwieństwie do poprzednich video, tym razem byłoby mnie często widać przed obiektywem – czy to podczas sesji, czy omawiającego jakiś temat.

Myślę też że dobrym pomysłem byłoby wybranie któregoś ze zdjęć powstałego na warsztatach fotograficznych i omówienie jego obróbki na szkoleniu z retuszu.

Kiedyś robiłem normalne warsztaty (na żywo w studio), ale było wtedy dużo ograniczeń. Wynajmowane studia często nie miały wszystkich rzeczy, których zazwyczaj używam (starałem się zabierać własne), dużo czasu zabierały sprawy organizacyjne, nie sposób było omówić wszystkiego od A do Z. Poza tym zorganizowanie tego było kosztowne, więc i cena warsztatów była wysoka jak na polskie warunki (ostatnia edycja 2100 zł/os za 8h przy grupie do 5 osób). W efekcie połowa osób przylatywała zza granicy, a była nawet edycja, na której z polski nie było nikogo. Zajmowało to też sporo czasu, nie wspominając już o tym, że po mojej przeprowadzce do Azji, ciężko byłoby mi dalej robić warsztaty na żywo w Polsce. Szkolenie z retuszu w formie online było strzałem w 10 i właściwie jestem już pewny, że w przypadku warsztatów fotograficznych byłoby podobnie.

Dajcie znać czy bylibyście zainteresowani. Cena byłaby znacznie atrakcyjniejsza niż przy warsztatach stacjonarnych (pewnie udałoby się zejść do okolic 500 zł w promocji na start). Prawdopodobnie poruszałbym tam temat zdjęć beauty/porteretowych. Ale jak wypali, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby np. po roku zrobić edycję z innego zakresu.

Dla zainteresowanych takimi warsztatami, poniżej znajduje się ankieta. Jak już będę znał szczegóły, to wyślę ci je na maila, którego w niej podasz:

Ankieta